Kupno nowego mieszkania nie jest sprawą błahą. To decyzja dotycząca naszej przyszłości i powinna być gruntownie przemyślana.

Od czego zacząć planując kupno nowego mieszkania?

Przede wszystkim od swoich możliwości finansowych. Wiedząc na co nas stać i jak będziemy finansować zakup (wkład własny, kredyt, gotówka) możemy zacząć szukać konkretnych mieszkań. Prawdopodobnie głównym kryterium będzie cena. Typując kilka lub kilkanaście lokali, na które nas stać, bierzemy pod uwagę także ich lokalizację. Położenie naszego przyszłego mieszkania jest bardzo istotne: bliskość sklepów, przedszkoli czy też lekarzy pozwoli nam na zaoszczędzenie w przyszłości czasu na dojazdy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na plany zagospodarowania przestrzeni w pobliżu wybranego mieszkania i upewnić się, że za kilka lat nie będziemy mieszkać na przykład przy ruchliwej drodze.
 
Kupno nowego mieszkania - Deweloper Białystok

Wybrana inwestycja

Z kilkunastu wytypowanych mieszkań zostaną nam 2 lub 3, na których warto się skoncentrować bardziej. Biura sprzedaży dostarczą nam potrzebnych informacji, łącznie z doświadczeniem samego dewelopera, planem zagospodarowania i innymi danymi. Ze wszystkimi informacjami powinniśmy się dokładnie zapoznać, co pozwoli nam uniknąć zaskoczenia przy podpisywaniu umowy i niepotrzebnych nerwów.

Umowa na kupno nowego mieszkania

Pierwsza z umów to umowa przedstępna (deweloperska), zobowiązująca nas i dewelopera do podpisania umowy końcowej, która dotyczyć będzie przeniesienia praw własności mieszkania. Będzie w niej zawarta jego cena, lokalizacja, termiy płatności, warunki odbioru i następstwa odstąpienia od umowy. Umowę końcową przenoszącą prawo własności lokalu na nabywcę podpisujemy wówczas, kiedy mieszkanie będzie już wybudowane i gotowe do użytku.